Co to są ozonatory powietrza i gdzie się je stosuje?


W asortymencie sklepów sprzedających materiały budowlane, sprzęt budowlany i przemysłowy, znaleźć można takie urządzenia jak ozonatory powietrza. Budownictwo nie jest pierwszą branżą jaka kojarzy się z tymi urządzeniami. Głównie stosowane są w przemyśle. Co to takiego?

Czym są ozonatory powietrza?

Nazwa tych urządzeń pochodzi od ozonu, gazu znanego choćby z lodówek czy powietrza po burzy. Każdy zna też pojęcie dziury ozonowej. Kiedy wychodzimy na zewnątrz po burzy, od razu czujemy, że powietrze jest zdecydowanie inne niż przed. Czuje się taką orzeźwiającą świeżość, choć na chwilę znikają nieprzyjemne zapachy. To zasługa ozonu. Jednak w pomieszczeniach ozon nie może pojawić się naturalnie. Można otworzyć okna po burzy, ale nie da to zbyt wiele. Co z czasem, kiedy burzy nie ma, a w domu nie brakuje różnych, nie zawsze przyjemnych zapachów i zanieczyszczeń? Z pomocą przychodzą właśnie ozonatory powietrza, o których więcej znajdziesz na http://www.ponako.pl/ozonatory-powietrza/. Produkują ozon, który rozprzestrzenia się w pomieszczeniu odświeżając i oczyszczając powietrze.

Zastosowanie ozonatorów powietrza

Urządzenia te można stosować zarówno w domu, jak i w każdym miejscu, szczególnie takim, gdzie znajduje się dużo osób czy różnych maszyn i urządzeń, co sprawia, że powietrze wypełnia się zanieczyszczeniami, wśród których są alergeny i niebezpieczne zarazki i pojawiają się nieprzyjemne zapachy. Ozonatory stosowane są w halach sportowych, produkcyjnych, w szatniach, przychodniach, przedszkolach, szkołach, magazynach, itp. Są także stosowane w rolnictwie, tam gdzie przebywają zwierzęta – w chlewach czy oborach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *